4

3

6

5

11

11

W dniach 26-29 czerwca, aby dopełnić zakończony rok formacyjny, a zarazem Jubileusz 100-lecia duszpasterstwa naszej Parafii, dzieci i młodzież : ministranci, schola, Oaza oraz bierzmowani, wraz z opiekunami, pod duchowym przewodnictwem Księży Wikariuszy Arkadiusza Wolskiego i Radosława Wrońskiego, wybrali się na pielgrzymkę do miejsc związanych z naszym szczególnym Patronem, św. Janem Pawłem II Wielkim, który także w Starachowicach pozostawił ślady swojej fizycznej obecności.

Pierwszego dnia, u początku naszej drogi zostaliśmy pobłogosławieni przez Ks. Dziekana Sławomira Raka.
Na mapie tych swoistych wakacyjnych rekolekcji zatrzymaliśmy się najpierw w Ojcowie, by tam przez zachwyt nad pięknem stworzenia i górskich krajobrazów, podobnie jak św. Jan Paweł II, dostrzec wiekość Boga. Zwiedziliśmy tam zamek Kazimierza Wielkiego i jaskinię Władysława Łokietka. Potem udaliśmy się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach, aby wysłuchać prelekcji o historii tamtego miejsca oraz uczestniczyć w Bazylice w Godzinie Miłosierdzia, modlitwie Koronką i najważniejszym momencie dnia - Świętej Eucharystii. Po Mszy Świętej mogliśmy zobaczyć zakonną celę św. Faustyny oraz nabyć pamiątki. Następnie udaliśmy się na miejsce noclegów, którym był Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach. Wieczorem przeżyliśmy zaś czas integracji, dopełniony modlitwami na zakończenie dnia.
Drugi dzień rozpoczęliśmy modlitwą i spotkaniem z historią, poprzez zwiedzenie kopalni soli w Wieliczce.
Następnie wybraliśmy się w drogę do Matki Najświętszej, by uczcić Jej wizerunek w Kalwarii Zebrzydowskiej, do której wielokrotnie pielgrzymował nasz Święty Papież. Tam uczestniczyliśmy w sprawowanej przez naszych Kapłanów Mszy Świętej. Wieczorem natomiast w miejscu naszego noclegu obejrzeliśmy film ,, Karol, który został świętym'', opowiadający prostym językiem o młodości Jana Pawła II.
Trzeci dzień naszych parafialnych rekolekcji wakacyjnych można by określić jako ,, dzień rekreacji'', bowiem po Mszy Świętej w Kaplicy Kapłańskiej Sanktuarium św. Jana Pawła II, wyruszyliśmy do Energylandii - parku rozrywki w Zatorze, by tam skorzystać z oferowanych atrakcji, a wśród nich bitwy wodnej czy karuzel.
Ostatnie godziny parafialnych wakacji to zaś Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Ponownie stanęliśmy przy Ołtarzu w Kaplicy Kapłańskiej, by modlić się na Mszy Świętej. Wśród intencji padły szczególne - o łaskę beatyfikacji Papieża Benedykta XVI (w tym dniu przed 72 laty przyjął święcenia kapłańskie), który jako ''prosty robotnik Winnicy Pańskiej'' podjął dziedzictwo ''wielkiego papieża Jana Pawła II'' - jak sam mówił tuż po wyborze 19 kwietnia 2005, a także ogłosił Go Sługą Bożym i błogosławionym. Pamiętaliśmy też o Solenizantach - Biskupie Piotrze i naszych Ministrantach - Pawle i Piotrze. Po śniadaniu i spakowaniu zwiedziliśmy Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Muzeum, a w nich tak istotne miejsca jak liczne kaplice, w tym groby kardynałów Andrzeja Deskura i Stanisława Nagyego, Kaplica z Krzyżem Mogilskim i kościół relikwii. Widzieliśmy też niezwykle cenną relikwię - sutannę, którą miał na sobie Święty z Wadowic w dniu zamachu 13 maja 1981 r., Jego papieski pastorał i inne szaty oraz bulle nominujące go kolejno: biskupem pomocniczym w Krakowie, metropolitą krakowskim i kardynałem.
Następnie udaliśmy się na krakowskie Stare Miasto, by zwiedzić Wawelską Katedrę z grobami królów i wybitnych Rodaków oraz podziwiać piękno stworzenia, rejsując po Wiśle.
Te wszystkie miejsca i wydarzenia - pewnego rodzaju ukoronowanie całego roku formacji nie byłyby jednak naszym udziałem, gdyby nie wsparcie nas przez liczne Osoby. Czas zatem, aby im podziękować.
Najważniejsze podziękowania kierujemy do Wszechmogącego Boga za dar pięknego świata, nasze życie i powołania, którymi nas obdarzył oraz dobrą pogodę i umocnienie ducha, których doświadczyliśmy. Dziękujemy Mu też za ludzi - naszych Rodziców, Kapłanów i wszystkich, którzy nam duchowo towarzyszyli. Wyrażamy wdzięczność także za wsparcie materialne Księdzu Dziekanowi i tym, którzy darem serca wrzuconym do puszek dofinansowali ten wyjazd. Dziękujemy za naszych Kapłanów - Księży Arkadiusza i Radosława, Wychowawców, Przewodników i Pracowników Centrum św. Jana Pawła II.
Żywimy nadzieję, że ten czas pozwolił nam umocnić wspólnotę i zapoczątkować nowe przyjaźnie oraz przypomnieć sobie, jak wielkim darem dla Kościoła i dla nas był i jest św. Jan Paweł II, który niejednokrotnie stawiał ślady swoich stóp na naszej starachowickiej ziemi i po dziś dzień wspiera nas swoim wstawiennictwem w znaku relikwii.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie będzie uwielbiony za dar Kościoła i wspólnoty parafialnej, za Matkę Najświętszą, za Świętego Jana Pawła II i Wszystkich Świętych, a także za dar, którym jest każdy z nas i którym był zmarły Papież Benedykt.
 
 
 IMG_9899.JPG
 

Msze Święte i Nabożeństwa

 

Dni Powszednie

6:30, 7:00, 18:00

 

Niedziele i Święta

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

 

Święta zniesione

7:00, 9:00, 18:00

 

Nabożeństwa Majowe, Czerwcowe, Październikowe

17:30

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Codziennie o godz. 17:45

Kancelaria parafialna

Poniedziałek - Piątek
16:30 - 17:30

Sobota
9:00 - 10:00

Telefon dyżurny (kancelaria)
608-725-533

Telefon parafialny
41 274 63 03

Telefon do Ks. Kapelana Szpitala
692-352-367

Polecamy

 

 

fb icon 325x325

images

youtube nowe funkcje 2017 1180x807

duch logo 2017

plus

 pdr new logo www

 wsd

rk

 

https://nrais.dgda.gov.bd/public/jepang/https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/